Yarışma Şartnamesini indirmek için lütfen tıklayınız.

2019 - 2020 Doğa ve İnsan

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
“DOĞA VE İNSAN” KONULU 13. KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLARI

Değerli Okul Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ve Velilerimiz derneğimizin, 13.kez Aydın Doğan Vakfı işbirliğinde gerçekleştirdiği “Doğa ve İnsan” konulu karikatür yarışmasının kazananları belli oldu.

Tüm katılımcılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

İBRAHİM TAPA ÖZEL ÖDÜLÜ
Yiğit Gürkan
Özel Bursa Özlüce Kültür Ortaokulu/Bursa

İLKOKUL KATEGORİSİ 3. ve 4. SINIFLAR 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Akif Tuğra Duman
Sabiha Gökçen İlkokulu/Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi/İzmir

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Ceylin Kılıç
Özel Bursa Özlüce Kültür Ortaokulu/Bursa

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Betül Çakal
BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi/Bursa

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Ecrin Atak
Arif Nihat Asya İlkokulu/BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi/Bursa

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Duru Yavuz
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Nehir Deniz
Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi/Amasya

ORTAOKUL I.KATEGORİ 5. ve 6. SINIFLAR

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Eylül Aydoğdu
Seka Çocuk Dostları Ortaokulu/ Kocaeli

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Mercan Kayış
Özel Bursa Bademli Kültür Ortaokulu/Bursa

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
İzgi Karakaya
TED Eskişehir Koleji/Eskişehir

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Mete İlhanlar
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
İdil Özen 
TED Eskişehir Koleji/Eskişehir

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Zehra Naz Tuner 
Özel Bahçeşehir Koleji Balıkesir Kampüsü/Balıkesir

ORTAOKUL II.KATEGORİ 7. ve 8. SINIFLAR

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Canan Ezgi Ayan
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Zeynep Burcu Sever
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Berat Bademci
Boyabat Atatürk Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Emine Daldal
Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu-Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Ece Kalender
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Zeynep Ergül
Özel Turuncu Ortaokulu/İzmir

LİSE I.KATEGORİ 9. ve 10. SINIFLAR

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 
Mir Ali Baydaş
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Selin Beril İlkyazlı
Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi/Amasya

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Kübra Dağdelen
Boyabat IMKB Fen Lisesi/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Kuzey Kaygın
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Gizem Kök
Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi/Kayseri

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Yavuz İlhanlar
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

LİSE II.KATEGORİ 11. ve 12. SINIFLAR

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Meriç Özkan
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Yasemin Güler
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Kağan Baldıran
Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi/ Amasya

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Osman Çetin Dizdaroğlu
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Mert Türk
Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/İstanbul

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Merve Nur Demiray
Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi/ Amasya

İLKOKUL KATEGORİSİ 3. ve 4. SINIFLAR MANSİYON ÖDÜLLERİ

Ecrin Aktaş
Lütfiye-Dr. Kenan Yılmaz Ortaokulu/Samsun

Furkan Ezen
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Mustafa Nasuh Aşık
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Sena Duran
Özel Bursa Özlüce Kültür Ortaokulu/Bursa

ORTAOKUL I.KATEGORİ 5. ve 6. SINIFLAR MANSİYON ÖDÜLLERİ

Ali Efe Berkant Gürbüz 
TED Eskişehir Koleji/Eskişehir

Aylin Taş 
TED Eskişehir Koleji/Eskişehir

Derin Salihoğlu 
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Ekin Gökmen 
Özel Çevre Koleji/İstanbul

Nehir Nur Taşçı 
Seka Çocuk Dostları Ortaokulu/Kocaeli

Nisa Çağla Çalışkan 
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Ravzanur Memiş 
Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/ Sinop

Selman Doruk Başaran
Seka Çocuk Dostları Ortaokulu/Kocaeli

Tufan Berk Aktaş
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Tunahan Arslan
Bahçeşehir Okyanus Koleji/İstanbul

ORTAOKUL II.KATEGORİ 7. ve 8. SINIFLAR MANSİYON ÖDÜLLERİ

Azra Yıldırım
Yavruturna Ortaokulu/Tebeşir Karikatür Grubu/Çorum

Çağdaş Gölge
Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi/Amasya 

Didar Aşkın Ayrancıoğlu
Sinop Bahçeşehir Koleji/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Eray Kılıç
Vakıflar Ortaokulu/İstanbul

Erencan Zengin
Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi/Amasya 

Irmak Kambik
Yavruturna Ortaokulu/Tebeşir Karikatür Grubu/Çorum

Kemal Lüyer
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Beylerbeyi Ortaokulu/İstanbul

Mehmet Kaan Artan
TED Aliağa Koleji/İzmir

Ömer Faruk Yerdelen
Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi/Amasya

Sinan Uslu
Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

LİSE I.KATEGORİ 9. ve 10. SINIFLAR MANSİYON ÖDÜLLERİ

Emine Basum
Pakize Narin Anadolu Lisesi/Tekirdağ

Göksu Demir
Pakize Narin Anadolu Lisesi/Tekirdağ

Melisa Erdoğan
Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi/Kayseri

Sude Nimet Kılıç
Boyabat Şehit Ersoy Gürsü Anadolu Lisesi/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Tuğba Ceylan
Beyceli Anadolu Lisesi/Adana

LİSE II.KATEGORİ 11. ve 12. SINIFLAR MANSİYON ÖDÜLLERİ

Ayşe Feyza Kaplan
Kartal Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi/İstanbul

Berire Işık 
Adnan Menderes Anadolu Lisesi/Aydın

Cansu Yıldırım
Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/Balıkesir

Duygu Dirican
Osman Gazi Anadolu Lisesi/Aksaray

Elif Biçen
BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi/Bursa

Merve Nur Demiray
Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi/Amasya

Oğuzhan Lodos
Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/Balıkesir

İLKOKUL KATEGORİSİ 3. ve 4. SINIFLAR SERGİLEME ÖDÜLLERİ

Beren Bağcı
Özel Nadide Ortaokulu/Kocaeli

Ece Kurtoğlu
Bilfen Bursa İlkokulu/Bursa

Elif Kabadayı
Özel İzmir SEV İlkokulu/İzmir

Elif Tezulaş
Özel Nadide Ortaokulu/Kocaeli

Kayra Çakma
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Lara Türkaslan
ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Mersin Okulları/Mersin

Tolga Kaya
Özel Bursa Özlüce Kültür Ortaokulu/Bursa

Zeynep Çorumlu
TED Çorum Koleji/Çorum

Zeynep Ela Uyar
Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu/Nevşehir

ORTAOKUL I.KATEGORİ 5. ve 6. SINIFLAR SERGİLEME ÖDÜLLERİ

Bahar Ilgaz Yürük
İnegöl Doğa Koleji / BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi/Bursa

Belinay Zeynep Yıldır
Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Bengü Kaçer
TED Eskişehir Koleji/Eskişehir

Bera Mert Akpınar
Özel Bursa Özlüce Kültür Ortaokulu/Bursa

Cihan Alp Coşkun
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Çisem Su Emir
Yavruturna Ortaokulu/Tebeşir Karikatür Grubu/Çorum

Deniz Bozkurt
Özel Ataşehir Bilfen İlköğretim Okulu/İstanbul

Doruk Şahin
Atatürk Ortaokulu/Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi/İzmir

Duru Ülgen
Özel Ataşehir Bilfen İlköğretim Okulu/İstanbul

Eflin Berr Şeflek
Özel Nadide Ortaokulu/Kocaeli

Gökdeniz Akkaç
Atatürk Ortaokulu/Niğde

İlayda Nur Özmen
Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

İpek Mira Ballı
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Masal Nil Özkavaklı
Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi/Ordu

Öykü Barlin
Özel Bahçeşehir Koleji Balıkesir Koleji/Balıkesir

Poyraz Bulut
Özel Bursa Bademli Kültür Ortaokulu/Bursa

Rabia Beren Güden
Fevzi Özbey Ortaokulu/Ankara

Selin Şimşek
Seka Çocuk Dostları Ortaokulu/Kocaeli

Toprak Efe Pehlivan
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Yiğit Çalışan
Özel Bursa Özlüce Kültür Ortaokulu/Bursa

Yusuf Mert Ertürk
Boyabat Atatürk Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Zeynep Naz Atılgan
Özel Bahçeşehir Koleji Balıkesir Koleji/Balıkesir

Zeynep Yılmaz
Özel Bursa Özlüce Kültür Ortaokulu/Bursa

ORTAOKUL II.KATEGORİ 7. ve 8. SINIFLAR SERGİLEME ÖDÜLLERİ

Adahan Erötcü
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Ahmetcan Filibeli
TAKEV Narlıdere Koleji/Apeas Karikatür Atölyesi/İzmir

Aylin Akman
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Beylerbeyi Ortaokulu/İstanbul

Aziz Göveli
Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Beren Lal Çakır
Fevzi Özbey Ortaokulu/Ankara

Burak Kandemir Yozgatlı
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Beylerbeyi Ortaokulu/İstanbul

Büşra Evran
Yavruturna Ortaokulu/Tebeşir Karikatür Grubu/Çorum

Dide Yutoğlu
Özel Nadide Ortaokulu/Kocaeli

Didem Aydoğdu
Özel Nadide Ortaokulu/Kocaeli

Elif Kayra Eşin
Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Fatmanur Demir Kaya
Göbelezoğlu Ortaokulu/Balıkesir

Hacer Arıcıoğlu
Bayburt 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu/Bayburt

Hamza Ensar Ünal
İstek Okulları/İzmir

Hilal Yayan
Hacı Bey Ortaokulu/Adıyaman

Kadir Göveli
Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Kaya Mengi
Özel Bilfen Çamlıca Ortaokulu/İstanbul

Kerem Eke
Özel Bilfen Çamlıca Ortaokulu/İstanbul
Muhammed Gezen
Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Reyhan Safo
Şeyh Edebali Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi/Bursa

Tuana Kılınç
Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu/BTSO Kamil Tolon Bilim ve Sanat Merkezi/Bursa

Tuğba Gökçegil
Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Yavuz Karaca 
Seka Çocuk Dostları Ortaokulu/Kocaeli

Zeliha Nur Maviş
Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Zeynep Yaren Tuğlu
Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Zühre Naz Sel
İstek Kuşadası Ortaokulu/Aydın

LİSE I.KATEGORİ 9. ve 10. SINIFLAR SERGİLEME ÖDÜLLERİ

Arda Ege Bütün 
Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/Balıkesir

Ayşen Çelebi 
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Bora Kılıç
Beşevler Gençlik Merkezi Karikatür Atölyesi/Bursa

Edanur Kıray 
Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi/Eskişehir

Gülru Görür 
Bahçeşehir Okyanus Koleji/İstanbul

Hatice Nur Tamam 
Beyceli Anadolu Lisesi/Adana

İrem Şentürk 
TED Aliağa Koleji/İzmir

Kaan Köycü 
Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/Balıkesir

Mina Tabak 
İstek Kuşadası Ortaokulu/Aydın

Mirzali Namazovi 
Sinop Güzel Sanatlar Lisesi/Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi/Sinop

Rozerin Bilem 
Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi/İzmir

Simge Çorumlu 
Özel Çorum Bilgi Koleji/Çorum

Tuana Al 
Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi/İzmir

Tuğba Uygun 
Özel Turuncu Anadolu Lisesi/İzmir

LİSE II.KATEGORİ 11. ve 12. SINIFLAR SERGİLEME ÖDÜLLERİ

Dila Yılmaz
Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/İstanbul

Esra Karasoy
Gaziosmanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/Ankara

Furkan Yılmaz
Eşrefpaşa Anadolu Lisesi/İzmir

Mert Türk
Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/ İstanbul

Tuana Erbaş
Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/ İstanbul

Karikatür Yarışması
To Top ↑